ZMO Záhorie

ZMO Záhorie

Obsah

TJ DRUŽSTEVNÍK POPUDINSKÉ MOČIDLANY - TJ TATRAN JABLONICA   1:1   (1:0)

A-mužstvo vycestovalo na svoj ďalší zápas na ihrisko súpera, ktorý okupuje spodné priečky tabuľky a tak sa očakával ťažký zápas a boj o body do poslednej minúty. Jabloničania začali zápas aktívne, hru mali pod svojou kontrolou, dostávali sa do pološancí. Hostia hrozili prakticky jedniným hráčom Foriškom, ktorý v každom súboji ukazoval svoju šikovnosť a rýchlosť. Na opačnej strane zase hrozilo útočné duo Mihalcsak - Kolenyak dopĺňané zálohou. Kvalitný zápas, na hranici svojich síl odohral M.Škoda, ktorý predvádzal divákom pekné kúsky pri postrannej čiare a zásoboval svojimi centrami hráčov v pokutovom území. hra sa však väčšinu zápasu pohybovala medzi šesťnástkami oboch mužstiev. Po jednej útočnej akcii Jabloničanov sa až do pokutového územia predral L.Mihalcsak, kľučkou si obhodil obráncu domácich, ktorý ho jednoznačne podrazil, rozhodca však na biely bod neukázal, Hráči Tatranu stratili po tejto situácii koncetráciu, čo okamžite využili domáci na prečíslenie a Foriška otvoril skóre. Do prestávky sa už nič nezmenilo a tak sa išlo do kabín za stavu 1:0 pre domácich.

Cez prestávku prizvkukovali tréneri hostí hráčom, že majú viac z hry, sú futbalovejším mužstvom v tomto zápase, jediné čo chýba je presadiť sa strelecky. hráči jablonice si to zobrali k srdcu a hneď po prestávke, v 49. minúte po centrovanej lopte dostal loptu do brány L.Mihalcsak a vyrovnal tak na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa hostia snažili o zvrátenie stretnutia vo svoj prospech, avšak šance do ktorých sa dostali zostali nevyužité. Ku koncu zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, hralo sa však opatrne a nikto nechcel urobiť chybu, ktorá by ho stála body. V 79. minúte opustil ihrsko M.Škoda, ktorý na ihrisku v tomto zápase nechal všetko čo mohol a nahradil ho R.Nestarec. Ani tomu sa však zápas nepodarilo zvrátiť v prospech nášho mužstva a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou 1:1.

V tomto zápase sme privítali na ihrisku novú posilu obranných radov, M.Holiča, ktorý prišiel na hosťovanie z FK Cerová. Na svojom poste vyniká predovšetkým výškou, obratnosťou a tvrdosťou v súbojoch a bude určite platnou posilou do budúcich zápasov. Vitaj Marek.

V nasledujúcom kole našich opäť neuvidíme na domácom ihrisku, predstavia sa na ihrisku súpera TJ FC Družstevník RYBKY.