ZMO Záhorie

ZMO Záhorie

Obsah

TJ TATRAN JABLONICA - TJ Iskra Horné Orešany   4:1   (3:0)

Po víťaznom zápase minulého kola, keď dorastenci vybojovali výhru 3:4 na ihrisku TJ Slovan Šaštín -Stráže sme pristupovali zodpovedne aj k domácemu zápasu proti súperovi, ktorý sa zo začiatku súťaže nečakane vyšvihol na 5. miesto priebežnej tabuľky. Po treste sa do zostavy vrátil L.Pátek, pre chorobu sme však prišli o P.Masaryka. Chlapci nastúpili do zápasu odhodlane a hneď od začiatku sme zatlačili hostí na ich polovici z čoho pramenilo niekoľko úvodných šancí, ktoré sa nepodarilo premeniť. Hostia pod tlakom museli faulovať a po jednom z našich priamych kopov hneď v 3. minúte zápasu rozvlnil sieť prízemnou strelou D.Peterka. Našich gól ešte viac nabudil a tak začali do súpera ešte viac búšiť. Prvých 15-20 minút sa hralo prakticky len na polovici hostí. Šanca striedala šancu a naši útočníci sa predháňali v ich zahadzovaní. V 11. minúte však stál D.Blaha tam kde mal a po úniku D.Peterku a jeho následnej prihrávke do predbránkového priestoru zvýšil na 2:0. Chlapci hrali aj naďalej s chuťou a súperovi nedovolili prakticky nič okrem zopár striel z úctyhodnej vzdialenosti, ktoré s prehľadom kryl náš brankár. Prvý polčas, prakticky výhradne v našej réžii sa musel páčiť všetkým prítomným divákom. Naši ešte nepremenili zopár šancí, kým sa k lopte nedostal v  35. minúte M.Perička a nezvýšil na 3:0. Do polčasu sa už nič nezmenilo, domáci kontrolovali hru a vytvorili si aj ďalšie šance, ktoré sa však už premeniť nepodarilo a tak sme do kabín odchádzali spokojní s hrou aj výsledkom 3:0. Po zmene strán hráči Tatranu vybehli na ihrisko s cieľom udržať výsledok, poprípade pridať nejaký gól ak to bude možné. to sa podarilo hneď v 52. minúte keď sa k lopte dostal kapitán domácich R.Malík, ktorý mohol sám skórovať, nesebecky však prihral M.Peričkovi , ktorý prakticky do prázdnej brány zvýšil na 4:0. Po tomto góle sa však naši hráči uspokojili a nechali hrať hostí, ktorí to využili hneď v 56. minúte a z ojedinelej šance strelili gól na  4.1. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. Kontrolu nad hrou prebrali hostia, ktorí však svojich pár šancí nevyužili a  tak sa zápas skončil našou výhrou v pomere 4:1.  Za výkon ,hlavne v prvom polčase treba pochváliť celé mužstvo, obzvláť však treba vyzdvihnút výkony D.Peterku a D.Blahu, ktorí svojim nasadením výrazne prevyšovali hráčov hostí. Tešíme sa na ďalší domáci zápas hneď o týždeň v sobotu o 16:30na ihrisku TJ Tatran Jablonica.