ZMO Záhorie

ZMO Záhorie

Obsah

TJ TATRAN JABLONICA - FK KRAKOVANY 5:4   (3:1)

Nádherný hodový zápas mohli sledovať fanúšikovia v sobotu na ihrisku TJ TATRAN Jablonica. Naši chlapci , ako býva zvykom v posledných zápasoch, nabehli na súpera od začiatku zápasu, z čoho pramenil prvý gól , ktorého strelcom bol P.Masaryk už v 3. minúte zápasu. Nabudení domáci neprestali a útočili ďalej. hra sa párkrát otočila z jednej polovice na druhú a v 8. minúte keď si loptu do vlastnej siete zrazil hráč hostí bolo 2:0 pre domácich. Vzhľadom k tomu , aký bol terén, ktorý mal za sebou už dva zápasy v tento deň sa hral fantastický futbal, k čomu obrovskou mierou prispel aj kvalitný súper. Hra sa neustále prelievala z jednej strany na druhú a jednu peknú akciu striedala ihneď ďalšia ešte krajšia.  Hrala sa 22 minúta stretnutia keď sa presadil hráč hostí Krajčovič a znížil na 2:1 z pohľadu domácich. Naši sa však nepoložili a nepodľahli momentálnemu tlaku hostí, práve naopak o pár minút zvýšil R.Malík na  3:1. Rýchly a pohľadný futbal pokračoval až do polčasového hvizdu, Gól sa už, ale nepodarilo streliť ani jednému mužstvu. Do druhého polčasu nastúpili Jabloničania s cieľom udržať, poprípade zvýšiť svoj náskok a dotiahnuť zápas v kľude do víťazného konca. Zdalo sa, že tak aj bude keď v 61 . minúte zvýšil M.Perička na 4:1 opak však bol pravdou. Kvalitný súper sa otriasol a začal preberať hru do svojich rúk z čoho vyplynuli ďalšie 2 presné zásahy hráča hostí Krajčoviča v rozmedzí 3 minút. Chlapci sa však nezačali strachovať o výsledok a neuzavreli sa do obrany, naopak začali znova útočiť a prišli aj šance. Jednu z nich dokázal premeniť M.Perička a upravil na 5:3. Keď si už všetci mysleli , že je rozhodnuté, hostia opäť v 84. minúte zásluhou Krajčoviča znížili na 5:4, to bola už však posledná bodka za nádherným futbalovým stretnutím. Domáci sa tak po tomto víťaznom stretnutí dostali na 3.miesto V.Ligy skupiny Západ.