ZMO Záhorie

Obsah

TJ TATRAN JABLONICA - TJ FC KÁTLOVCE    7:1    (3:0)

Zostava: Pípa - Pátek,Tomek, Pavlík, Búran - Malík,Mihalcsak,Peterka - Perička,Blaha,Masaryk

Tretí domáci zápas, tretia domáca radosť. Aj tak by sa dalo zhodnotiť domáce vystúpenie našich mládežníkov. Chlapci prišli na zápas pripravení a odhodlaní, o čom svedčil aj ich počet, keď súpiska domácich obsahovala 16 hráčov. Nabitá zostava hneď od začiatku ukázala súperovi kto je doma a zatlačila hostí od prvých minút na ich polovicu. Tlak sa stupňoval a bolo otázkou času kedy domáci otvoria skóre. To sa podarilo v 12. minúte P.Masarykovi , keď po centrovanej lopte z priameho kopu od polovice ihriska nádherným volejom vymietol pavučinu v hornom rohu brány hostí. Útočníci boli pri chuti a do šancí sa postupne dostávali všetci z trojice D.Blaha, M.Perička a P.Masaryk. Posledný menovaný bol po prvom góle pri chuti a v 22. minúte zvýšil strelou na 2:0 pre domácich. Hra sa prakticky celý prvý polčas usadila na polovici hostí, ktorí len ťažko odolávali technicky hrajúcim domácim. Pokusy hostí boli vac-menej zúfalé strely od polovice ihriska, pretože ďalej ich naša obrana nepustila. Hral sa atraktívny, rýchly, kombinačný futbal, čo sa páčilo hlavne domácim fanúšikom. V 42. minúte zahral hosťujúci obranca v šesťnástke rukou, rozhodca nezaváhal a odpískal pokutový kop, ku ktorému sa postavil M.Perička a nekompromisnou strelou do stredu brány uzavrel skóre polčasu na 3:0.

Druhý polčas začali domáci vo voľnejšom tempe a tak nechali opäť trochu z hry aj hosťom. Tréner domácich však neustále nabádal svojich zverencov k zvýšenej aktivite, z čoho sa zrodil aj únik P.Masaryka po peknej kolmej prihrávke cez stred ihriska.  Masaryk nezaváhal a svoju šancu na tretí gól chladnokrvne využil. Hostia sa stavu 4:0 pôsobili odovzdaným dojmom a výsledok bol už len otázkou skóre. V zahadzovaní šancí sa postupne striedali útočníci so záložníkmi. Svojou bojovnosťou sa do viacerých pekných šancí dostal D.Blaha, ktorý by si za svoj výkon určite gól zaslúžil avšak nevychádzalo mu zakončenie. V 60. minúte po faule hostí na rohu pokutového územia si loptu postavil P.Masaryk a aj keď po zaváhaní brankára , lopta doputovala až do siete, bolo 5:0. Po góle opäť pokračoval festival nepremených šancí, hostia sa len ťažko dostávali zo svojej polovice a ohrozovali brankára domácich iba strelami z úctyhodnej vzdialenosti. Po skrumáži pred bránkou hostí dorazil v 71. minúte loptu za chrbát brankára J.Tomek.  tempo po šiestom góle opadlo a domáci sa uspokojili, prepli na nižšiu rýchlosť , čo využili hostia na zníženie v 82. minúte peknou strelou pod brvno.  Do konca zápasu zostávalo pár minút keď sa zaslúženého a vybojovaného gólu dočkal aj D.Blaha keď dorážkou po spoluhráčovej strele nedal brankárovi najmenšiu šancu a upravil na konečných 7:1 v prospech domácich.

Tréner domácich v priebehu druhého polčasu vystriedal štyroch hráčov, R.Malíka nahradil P.Mešťánek, M.Peričku striedal Ľ.Tomek, A.Búrana vymenil K.Mikulčík, A.Pavlíka nahradil Š.Škápik a tak sa na ihrisko dostali takmer všetci až na P.Romana, ktorý  svoju šancu dostane nabudúce.

Celý kolektív si zaslúži pochvalu za predvedenú rýchlu a kombinačnú hru, ktorá ich posledné zápasy zdobí. Týmto zápasom sa ukončila séria troch domácich zápasov v ktorých chlapci zobrali všetkých 9 bodov a v nasledujúcom kole nastúpia  na súperovom ihrisku v Suchej nad Parnou.