Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Separujte s nami!

kalendár vývozu odpadov 2019

Pasport MK

pasport MK

Portál plat starostu

Ocenenie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Uvítanie nového správcu farnosti vdp. Romana Stachoviča

Typ: ostatné
farnosť Jablonica

Na svätej omši na sviatok Cyrila a Metoda, príchodu vierozvestcov a slovanských apoštolov, privítal v kostole sv. Štefana Kráľa starosta obce nového „apoštola“ a správcu našej farnosti vdp. Romana Stachoviča, ktorý doteraz pôsobil ako dekan v Skalici. Starosta obce ho v príhovore stručne oboznámil s historickým centrom obce, ktorého súčasťou je aj kostol, vysvetlil, že erb obce Jablonica má biblický motív a prisľúbil, že na "pracovnom" stretnutí  ho bližšie oboznámi so zámermi obce, týkajúce sa revitalizácie okolia kostola. Súčasne mu odovzdal malé darčeky, obecné hodiny s erbom a publikáciu o obci, ktorej súčasťou sú podrobnejšie informácie o kostole, či farnosti ako takej. Novému pánovi farárovi zaželal príjemné kňazské pôsobenie v Jablonici. Vdp. Roman Stachovič sa potešil srdečnému privítaniu v našej obci, taktiež očakáva dobrú spoluprácu s obcou a zdôraznil, že bude otvorený pre potreby farnosti a jej farníkov. Súčasne i on odovzdal starostovi malý darček, čo ho príjemne prekvapilo a potešilo.

Mgr. Martin Štvrtecký


Vytvorené: 8. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 8. 7. 2019 15:24
Autor: spravca web