pečať rozvojaOcenenie SIMS

kalendár vývozu odpadov 2018

Vyhodnotenie Čistého chotára 2018

Prehliadka dychových hudieb v Hradišti pod Vrátnom

V nedeľu 19. 08. 2018 sa v rámci Prehliadky dychových hudieb v obci Hradište pod Vrátnom uskutočnilo i každoročné vyhodnotenie akcie Čistý chotár 2018 pod záštitou MAS Podhoran. V programe, medzi melódiami dychoviek z blízkeho i širšieho okolia, prevzali starostovia zapojených pätnástich obcí krásny pamätný tanier, ktorý vyhotovila pani Lucia Nižnánska z Hradišťa pod Vrátnom. Tentokrát nebolo vyhodnotené poradie obcí, ale oceňovala sa každá zapojená obec. Veď v Čistom chotári nejde o rekordy a počty, ale o zlepšovanie stavu našich obcí z hľadiska čistoty a životného prostredia, a o zveľaďovanie chotárov v podmalokarpatskej oblasti. Predsa len naša obec získala jedno prvenstvo - zapojených bolo najviac organizácií a združení zo všetkých obcí, ktoré sa tohtoročnej edície Čistého chotára zúčastnili.

Vyzbieraných bolo celkovo v 15-tich obciach 175 ton odpadu, čo je úctyhodné číslo pre nás i našu prírodu. Od roku 2012, kedy sa uskutočnil prvý ročník, občania obcí vyzbierali počas akcie približne 800 ton odpadu, ktorý ťažil naše i okolité lesy, lúky a háje. Veríme, že akcia Čistý chotár si naďalej udrží svoje pevné miesto v kalendári obcí.

Vytvorené: 30. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 30. 8. 2018 10:33