Jablonica - Zjednodušená verzia stránok
+

Podujatia - FS Jabloničanka na Prehliadke speváckych súborov seniorov okresu Senica

FS Jabloničanka na Prehliadke speváckych súborov seniorov okresu Senica

FS Jabloničanka

Folklórna skupina „JABLONIČANKA“ sa v sobotu 24. 09. 2022 zúčastnila na akcii „Prehliadka speváckych súborov seniorov okresu Senica“, ktorú usporiadala Jednota dôchodcov Senica. Zúčastnilo sa 9 súborov, z toho aj Ženský spevácky súbor z Lanžhota. Naše členky obetovali svoj čas a zúčastnili sa, aj keď mali doma plné ruky práce k hodom. Tento rok sme naše kroje obliekli už viac krát a vystupovali sme pri akciách:

Senica – Celookresné zasadnutie Jednoty dôchodcov

Hroznová Lhota - Stretnutie ženských speváckych skupín

Borský Mikuláš - Celookresné strenutie speváckych skupín

Osuské - 760. výročie prvej písomnej zmienky o obci

Hradište pod Vrátnom - 760. výročie prvej písomnej zmienky o obci

Jablonica - 760. výročie  prvej písomnej zmienky o obci + v nedeľu účasť v sprievode do kostola a na omši

Senica - Prehliadka speváckych súborov  seniorov

Ďakujeme všetkým speváčkam súboru ale aj členkám ÚŽ a JD za účasť na týchto podujatiach, kde v plnej kráse ukázali náš prekrásny jablonický kroj, čím oživujeme dodržiavanie tradícií v obci.

Anna Nemečkayová - za ÚNIU ŽIEN
Kvetka Otépková - za Jednotu dôchodcov