Jablonica - Zjednodušená verzia stránok

Podujatia - Prof. Ľudovít Hološka na Záhoráckej stene slávy

Prof. Ľudovít Hološka na Záhoráckej stene slávy

slávnostný akt a vernisáž výstavy

Veľkej pocty sa pri príležitosti životného jubilea 80 rokov dostalo významnému Jabloničanovi, akademickému maliarovi prof. Ľudovítovi Hološkovi, ktorého meno bolo uvedené na Záhorácku stenu slávy. Slávnostný akt sa uskutočnil 22. septembra pri Kultúrnom dome v Senici, pri ktorom bolo odhalené v poradí už štrnáste koliesko s menom prof. Hološku medzi významnými rodákmi zo Záhoria. Odhalenia kolieska na stene slávy sa zúčastnili aj primátor Senice Martin Džačovský a starosta Jablonice Silvester Nestarec, ktorý na záver prof. Hološkovi poďakoval slovami: „Ďakujem vám za to, že robíte vynikajúce meno nielen obci Jablonica, ale aj tomuto regiónu a celému výtvarnému umeniu na Slovensku.“ Prof. Hološka sa prítomným taktiež s evidentným potešením, hrdosťou, ale aj dojatím prihovoril. Ocenenie a poďakovanie priamo v regióne odkiaľ pochádza, a ktorý sa spája so zážitkami umelca od ranného detstva, má svoju hodnotu.

Vzápätí po tomto slávnostnom akte sa v Záhorskej galérii Jána Mudrocha uskutočnila vernisáž výstavy prof. Ľudovíta Hološku s názvom Denník koloristu. Jedná sa o retrospektívnu obsiahlu výstavu kresliarskych diel pod kuratelou Ivany Moncoľovej. Nabité auditórium si vypočulo príhovory riaditeľa Záhorskej galérie, kurátorky, aj samotného autora, ktorému sa následne dostalo početných gratulácií. Výstavu možno navštíviť v priestoroch senickej galérie do 19. novembra 2023. Súbežne s výstavou Denník koloristu prebieha aj výstava maliarskych diel prof. Hološku Putovanie (s) maľbou v Galérii Jána Koniarka v Trnave, ktorá potrvá do 5. novembra 2023.

Dátum vloženia: 4. 10. 2023 15:24
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 10. 2023 15:30