Festival MAS Podhoran v Prietrži

25. 06. 2016

Priaznivci ľudovej kultúry, ktorí prijali pozvanie na 6. ročník Festivalu MAS Podhoran, ktorý sa konal v sobotu 25. júna v Prietrži, mali určite z kultúrneho programu krojovaných skupín z jednotlivých "malokarpatských" obcí pekný umelecký zážitok. Našu obec reprezentoval svojim spevom súbor Jabloničanka. Krásny jablonický kroj predviedla aj naša mládež a deti. Obliekla ich a kroje "zrichtovala" Anna Kováčová.
Počas programu prebehlo taktiež vyhodnotenie akcie Čistý chotár 2016, do ktorého sa zapojili obce združené v MAS Podhoran. Táto ušľachtilá akcia priniesla opäť do obcí viac čistoty - vyše 200 ton vyzbieraného odpadu a likvidácia niekoľkých čiernych skládok, viac zelenajúcich sa plôch - vyše 600 vysadených stromov, resp. kríkov a dúfame, že aj lepšiu disciplínu obyvateľov a hostí regiónu vo vzťahu k životnému prostrediu. Ocenená bola každá obec, ktorá sa zapojila, no vyhodnotení boli aj najlepší. Jablonica sa umiestnila na vynikajúcom 2. mieste, za čo patrí poďakovanie všetkým zúčastneným, pretože obetovali svoj čas a odviedli kus poctivej práce pre prostredie v ktorom žijú.

Anna Kováčová

Fotogaléria: