Jarmok a Obecný deň

03. 09. 2016

V poslednú „prázdninovú“ sobotu sa v našej obci uskutočnil dlho očakávaný Obecný deň a jarmok. Počasie nám výrazne prialo, čiže od rána sa všetci organizátori a trhovníci s plným nasadením pustili do práce, aby bolo všetko riadne pripravené pre návštevníkov a hladký priebeh podujatia. Medzi jarmočnými predajcami sme mohli nájsť remeselníkov, výrobcov tradičných domácich produktov, ale aj „stánkarov“ s bežným zmiešaným tovarom a samozrejme stánky s občerstvením. Už v dopoludňajších hodinách sa schádzali prví hostia, ktorí si poprechádzali jednotlivé jarmočné stánky a usadali vo dvore Obecného úradu ku kultúrnemu programu.

Od 12:00 sme mohli sledovať milé vystúpenie detí zo Základnej školy Jablonica, ktoré si pod vedením pani učiteliek pripravili folklórne pásmo a vystúpenie mažoretiek, čím hneď na úvod rozveselili publikum. Ďalším účinkujúcim bol v našej obci dobre známy Folklórny súbor Jabloničanka, ktorého členky tradične odeté v krásnom jablonickom kroji zaspievali celú radu ľudových piesní. No a pri tradíciách zostalo, pretože ženy z folklórneho súboru vystriedali na pódiu Priatelia heligónky zo Senice. Heligónkari si pripravili veľmi bohatý a pestrý mix piesní, ktorými rozospievali nejedného prítomného návštevníka. Pred podvečernou voľnou zábavou zanôtili ešte členovia Zboru pre občianske záležitosti v Jablonici zo svojho repertoára lokálnych piesní. Hlavným ťahákom celodennej udalosti bolo 4-hodinové vystúpenie veľmi populárnej skupiny Senzi Senzus, ktorá svojim nenapodobiteľným štýlom zahrala a zaspievala zmodernizované ľudové piesne a šlágre minulého storočia, ktoré roztancovali prítomných.

Na záver je potrebné poďakovať úplne každému, kto sa pričinil o organizáciu podujatia a jeho realizáciu. Hlavná vďaka však patrí občanom i cezpoľným návštevníkom, ktorí potešili svojou hojnou účasťou ešte stále v letnom slnečnom počasí. Veríme, že sa opäť minimálne v takom počte a v takej nálade stretneme všetci na Obecnom dni i o rok.

Fotogaléria:
fotogaleria/jarmok-a-obecny-den-225sk.html