Program k 120. výročiu železničnej trate Trnava - Kúty

zastávka historického vlaku v Jablonici

Klub priateľov železníc Trnavy a okolia pripravil k 120. výročiu uvedenia do prevádzky železničnej trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty oslavu dňa 9. júna 2018. Na uvedenej trati premával mimoriadny historický motorový vlak, ktorý mal 30 minútovú zastávku aj v našej obci. Účastníkov jazdy privítal starosta obce Ing. Silvester Nestarec, ponúkli sme aj malé občerstvenie a  naša FS Jabloničanka v krásnom jablonickom kroji zaspievala zmes pekných piesní. Náš kroj mal veľa obdivovateľov. Tento historický vlak z našej železnice pokračoval a ďalšou zastávkou s programom bola  Senica a Šaštín - Stráže. V cieľovej železničnej stanici Kúty okrem programu detí a slávnostného príhovoru bola odhalená aj pamätná tabuľa, ktorá bude pripomínať 120.výročie príchodu prvého parného vlaku z Trnavy do Kútov cez Jablonicu.   K uvedenému výročiu bola vydaná brožúra a pamätný odznak, ktoré si mohli účastníci zakúpiť. Na jazdu historickým vlakom bolo potrebné zakúpiť si cestovný lístok, ktorý pripomínal časy dávno minulé. Z Kútov sa vydal vlak naspäť do Trnavy o 14:03. Oslava, ktorú pripravil KPŽT sa vydarila, prialo nám i počasie a tak sme sa spokojní vrátili domov.

Anna Dingová

Dátum vloženia: 12. 6. 2018 11:15