MDŽ sme oslávili divadelnou komédiou

Medzinárodný deň žien

Už sa stáva pomaly tradíciou, že ženy v Jablonici dostávajú od obce ako darček dávku humoru. Veď aj úsmev je dar a častokrát vzácnejší a potrebnejší ako kus čokolády či kytica. No a tak v nedeľu 10. marca prijalo pozvanie Divadlo na TrakOch z Trakovíc, ktoré nám v pieštansko – trnavskom nárečí zahralo naivnú komédiu s názvom Dzjéra do sveta. Pojednávala o snahe starostky a zastupiteľstva obce za každú cenu sa zviditeľniť, vymyslieť niečo „svetové.“ No ako to často v komédiách býva, nie všetko ide podľa plánu... Ako vtipne glosoval pán starosta pri poďakovaní na záver, že vo viacerých situáciách sme sa možno aj mnohí našli. Na záver príjemne prekvapil starosta obce všetky ženy z divadelného súboru gratuláciou a kvetom. Divadelníci veľmi ocenili uvítanie a atmosféru v Jablonici, veľmi príjemne ich prekvapila pekná účasť publika Veríme, že v budúcom roku budú diváci musieť až na balkón. Ochotnícke a amatérske divadelné spolky sa v dnešnej dobe stávajú pomaly už raritou, vzhľadom na časovú náročnosť nácvikov, vystúpení a častokrát aj finančné náklady. Preto sa tešíme, že publikum v Jablonici vie takéto spolky oceniť a odmeniť zaslúženým potleskom.

Na záver prajeme všetkým ženám a čitateľkám Našej Jablonice nielen krásne prežitý Medzinárodný deň žien, ale krásny celý rok, akoby bol každý deň práve ten ich.

Dátum vloženia: 21. 3. 2024 10:48
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 3. 2024 10:53