S motorákom za Štefánikom

Kedy: 25. 7. 2015 0:00 - 0:00

Kde: Obec Jablonica

Podujatie pri príležitosti 135. výročia narodenia generála M. R. Štefánika

Typ akcie: ostatné (slávnosť)

motorak25. júla 2015 môžeme v obci Jablonica vidieť aj zažiť jazdu historickým motorovým vlakom M 262.007 + 020.186-3 pri príležitosti 135. výročia narodenia generála M. R. Štefánika po trati kde už osobné vlaky viac ako desaťročie nejazdia. Pri tejto príležitosti sa v Jablonici uskutoční aj kultúrny program pri autobusovej zastávke pred priecestím v čase od 9:37 do 9:53 h.

Trasa
Bratislava – Kúty – Senica - Jablonica – Brezová pod Bradlom a späť
Brezová pod Bradlom – Jablonica a späť (pre miestnych obyvateľov)

Program
individuálna prehliadka expozície Múzea dopravy v Bratislave a slávnostné vypravenie historického motorového vlaku, súťažný kvíz počas jazdy vlaku, príhovor predstaviteľov samosprávy a kultúrny program v ŽST Kúty a v obci Jablonica.

V Brezovej pod Bradlom a okolí
privítanie samosprávou, Národný dom Štefánika, Pamätná izba Dušana Jurkoviča, výstava cestných veteránov, kyvadlová autobusová doprava medzi Brezovou, Mohylou a Košariskami, oficiálny program osláv + návšteva Múzea Milana Rastislava Štefánika na Košariskách, kyvadlová jazda historickým vlakom pre miestnych obyvateľov a turistov z Brezovej do Jablonice a späť, kultúrny program v ŽST Hradište pod Vrátnom, individuálna prehliadka obcí Hradište pod Vrátnom, Osuské a Jablonica

Cestovný poriadok jazdy historickým vlakom z/do Brezovej pod Bradlom

Tlačová správa s Motorákom za Štefánikom