Hasičské vozidlo Tatra 148 v Jablonici

11. 10. 2015

V nedeľu, 11. októbra 2015 mal náš Dobrovoľný hasičský zbor dôvod k oslave. Netrpezliví a samozrejme nastúpení v uniformách spolu so starostom obce Ing. Silvestrom Nestarcom, sme čakali príchod delegácie hostí. Podpredseda vlády a minister vnútra SR Róbert Kaliňák nám, dobrovoľným hasičom prišiel odovzdať hasičské vozidlo Tatra 148. Prítomných hostí privítal starosta obce Ing. Silvester Nestarec a prítomným hasičom a širokej verejnosti sa prihovoril aj  minister vnútra SR Róbert Kaliňák. Veliteľ DHZ Peter Vrábel prevzal kľúče od hasičského vozidla z rúk ministra vnútra SR a spoločne vozidlo uviedli do života- postriekali ho šampanským. No a záver patril bleskom fotoaparátov, aby sme pre budúce generácie  zachytili tento krásny okamih prevzatia vozidla.
Náš DHZ svojou aktívnou činnosťou sa radí medzi popredné zbory v  okrese Senica. Je dobrou a spoľahlivou oporou obce pri plnení a zabezpečovaní úloh na úseku požiarnej ochrany. Naše  vozidlá Ávia DVS 12  a cisternová striekačka Škoda CAS 25 už majú niečo za sebou a pomaly dosluhujú. K tomu, aby sme  mohli aktívne zasahovať pri záchranných prácach, potrebujeme aj spoľahlivú hasičskú techniku. Sme radi, že sa nášmu zboru už podarilo získať nové hasičské auto Iveco Daily v roku 2012, protipovodňový vozík 1. 10. 2015 a hasičské vozidlo Tatra 148 dňa 11. 10. 2015.
Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí nás v našej dobrovoľnej činnosti podporujú. Teší nás aj bohatá účasť našich spoluobčanov pri preberaní vozidla.

Anna Dingová, DHZ Jablonica

Fotogaléria tu: fotogaleria/minister-kalinak-odovzdal-dhz-nove-auto-145sk.html