Jablkovo - orechové hody 2019

sladké popoludnie

ZO Únia žien Jablonica s podporou Obce Jablonica usporiadali v sobotu 16. 11. 2019 „JABLKOVO-ORECHOVÉ HODY“. Stoly v sále kultúrneho domu boli krásne vyzdobené  vďaka šikovným a ochotným gazdinkám, plné zákuskov, štrúdiel a iných dobrôt upečených podľa obľúbených receptov. Každý si mohol do sýtosti pomaškrtiť a potom zapiť dobrým vínkom. Pri príchode mladé dievčatá v krojoch ponúkali orechovicu, jabĺčkovicu a pagáčiky. K príjemnému posedeniu hrala Hudobná skupina Meteor z Osuského, a veru sa veľa návštevníkov aj vytancovalo. Program spestrila svojim vystúpením folklórna skupina Jabloničanka a hostia z Modranky pri Trnave - folklórna skupina Modrančanka. Chceli by sme túto tradíciu pečenia zachovať, a tak ako sa do kroja obliekajú naše deti, tak aj pečeniu sa venujú mladšie ženy a dievčatá , ktoré tiež priniesli svoje dobroty. Chceme sa úprimne všetkým poďakovať a tešíme sa na podobnú akciu aj o rok.

Anna Nemečkayová
foto: Jozef Krutý st.