120 rokov trate Jablonica - Brezová pod Bradlom

kultúrny program pri 120. výročí trate

V sobotu 14. 09. 2019 mala svoj veľký deň železničná trať Jablonica - Brezová pod Bradlom, ktorá už 120 rokov slúži(la) obyvateľom a návštevníkom regiónu.  Pri tejto príležitosti pripravil a vypravil Klub priateľov železníc Trnavy v spolupráci s partnermi mimoriadny historický vlak. Pre hostí cestujúcich vlakom a pre domácich zvedavcov pripravila obec Jablonica krátky program, v ktorom vítal folklórny súbor Jabloničanka spevom a krásou jablonického kroja cestujúcich. Publiku sa prihovoril aj starosta obce Ing. Nestarec spolu s predsedom KPŽT Trnavy a okolia a príslušníkmi ŽSR. Prítomní páni nám priblížili históriu trate, jej využitie a spomienky spojené so železničnou dopravou na tomto úseku. Po úvodných nostalgických slovách s nádychom nádeje budúceho využitia trate na pravidelnú dopravu vystúpili žiaci Základnej školy v Jablonici s hudobným programom. V poobedných hodinách mali možnosť cestujúci mimoriadnym vlakom navštíviť v Jablonici oslavy 130. výročia DHZ Jablonica a Jablonickú pamätnú izbu.

Ktovie kedy zase v Jablonici budeme opäť počuť „vyzváňajúce“ závory na železničnom priecestí? Uvidíme... Každopádne trať Jablonica - Brezová pod Bradlom nie je len z kusov železa, ale aj z kusov spomienok na cestovanie do práce i školy, na výlet či príbuzným.

Dátum vloženia: 27. 9. 2019 13:13
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 9. 2019 13:25