Farské posedenie pri cimbale

farnosť Jablonica

Kultúrny dom v Jablonici sa v nedeľu 10. novembra 2019 popoludní zaplnil takmer do posledného miesta. Farnosť Jablonica v spolupráci s Obcou Jablonica tu zorganizovala Farské posedenie pri cimbale. Zúčastneným sa predstavila cimbalová hudba Pláňava zo Skalice, ktorá svojím repertoárom vytvorila výbornú atmosféru. Celým programom prítomných bavil a moderoval pán Milan Špírek zo Skalice, mnohým známy ako družba zo svadieb, kňazských primícií a rôznych osláv, čomu sa venuje takmer päťdesiat rokov. Hlavnými organizátormi tohto podujatia boli jablonický farár Roman Stachovič, ktorý sa predstavil v myjavskom kroji, a jablonický starosta Ing. Silvester Nestarec. Do programu sa zapojili aj rehoľné sestry Svätého Krížna z Cerovej a Bojkovej, prítomní boli aj okolití kňazi. Po večeri na pódiu vystúpil hlavný hosť posedenia: vľúdny pesničkár a gitarista Pavel Helan z Brna, ktorý všetkých zaujal nielen gitarou a výbornými pesničkami, ale aj hrou na fujare a iných hudobných nástrojoch. Program od 15.00 h. až do 21.00 h. mal stály spád a plynulý priebeh a medzi ľuďmi bolo cítiť, že sa nielen dobre bavia, ale hlavne to, že tam, kde je láska a radosť, tam je prítomný Boh. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí ako dobrovoľníci pomohli zorganizovať toto posedenie. Vyše dvesto spokojných účastníkov sa bude tešiť na podobné podujatie aj v budúcnosti.

foto: Mgr. Peter Búran

Dátum vloženia: 15. 11. 2019 12:35