Jablkovo - orechové hody 2016

26. 11. 2016

Miestna organizácia ÚNIE  ŽIEN v Jablonici pripravila v sobotu 26.11.2016 krásnu akciu „Jablkovo-orechové hody“.

Celá sála domu kultúry bola vyzdobená a stoly sa prehýbali pod množstvom zákuskov, ktoré napiekli členky Únie žien a aj iné šikovné ženičky z obce.  Pani Nemečkayová v máji urobila orechovicu zo  zelených orechov luhovaných v jabĺčkovici, ktorú mal možnosť každý návštevník pri vstupe ochutnať.  Už od 11. hodiny nosili ženy svoje výtvory do sály, kde sa každý zákusok naaranžoval a odfotil.  Máme v pláne vydať brožúru s foto a k tomu recept.  Sladké zákusky boli nielen z orechov a jabĺk, ale  ženy napiekli aj z materiálu, ktorý majú rokmi  osvedčený. Mladé členky si urobili kútik zdravého pečenia, bolo to mimoriadne chutné, a staršie urobili aj pagáčiky a zemiakové tašky.  Spolu bolo na stoloch 86 druhov zákuskov a chutná torta.

Svojou účasťou nás veľmi podporil starosta obce Ing. Silvester Nestarec a spevácka skupina z družobnej obce Březí na Morave. O dobrú náladu sa postarali v prekrásnych jablonických krojoch členky FS Jabloničanka, takže na striedačku k dobrej chuti zneli moravské a slovenské piesne. Do polnoci vyhrávala do tanca kapela METEOR z Osuského.

Veľká vďaka patrí všetkým ženám, ktoré sa  podieľali na príprave a priebehu tejto krásnej akcie. Ďakujeme aj všetkým občanom za účasť a tešíme sa opäť o rok.

Anna Nemečkayová
Predsedníčka ZO ÚNIE ŽIEN