Jablonická desiatka - Memoriál Felixa Rímeša

6. ročník bežeckých pretekov

V poslednú aprílovú sobotu sa v našej obci konal už 6. ročník bežeckých pretekov Jablonická desiatka – Memoriál Felixa Rímeša, podujatia zaradeného do Moravskoslovenského bežeckého pohára a Trnavskej bežeckej župnej ligy. Počasie v týždni pred pretekmi opäť spôsobilo organizátorom mierne vrásky, ale v deň konania pretekov bolo i z tohto hľadiska všetko v poriadku a mohlo sa nerušene súťažiť.

Ešte pred hlavným bežeckým zápolením súťažili všetky detské, žiacke, dorastenecké a juniorské kategórie. Všetci malí i väčší bežci ukázali veľké nasadenie, elán a radosť doslova v pohybe. Najmä u tých najmladších treba oceniť odvahu postaviť sa na štart pred zrakmi mnohých divákov, a možno sme videli aj budúcich úspešných športovcov.

O 1 7:00 hodine vyštartovalo veľké množstvo bežcov rôznych vekových kategórií do hlavného závodu. Na mužov čakala už tradične náročná 1 0- kilometrová trať, ženy čelili 4- kilometrovej vzdialenosti do cieľa. Všetci predviedli výkony na hranici svojich schopností, čo sa nasledovne premietlo do výsledkovej listiny:

absolútne poradie muži 10 km:
1 . A. Jablokov       32:49
2. L. Soural            33:1 4
3. T. Steiner           33:35

absolútne poradie ženy 4 km:
1 . L. Maníková        14:07
2. L. Beláková         14:32
3. B. Kocúriková     15:30

Pri pohľade na výsledky treba mimoriadne oceniť výkon Jabloničanky pani Blaženy Kocúrikovej, ktorá sa umiestnila na bronzovej priečke v absolútnom poradí (1 . v kategórii žien nad 45 rokov) medzi ženami a opäť ukázala, že s prehľadom necháva za sebou i výrazne mladšie súperky. Jablonicu ďalej úspešne reprezentovali: Tomáš Zavadil (22.), Adam Pipiška (44.), Marcel Krajč (45.), Dušan Tomek (56.), Miroslav Blažek (62.), Miroslava Zíšková (9., 3. nad 35 rokov), Lucia Režnáková (10), Michala Martišová (12), Barbora Gbelcová (21.) a mnohí ďalší, ktorým patrí poďakovanie za reprezentáciu obce. Poďakovanie patrí taktiež organizátorom, návštevníkom, hosťom a všetkým, ktorí sa spolupodieľali na tomto podujatí.

Fotogaléria:
fotogaleria/memorial-felixa-rimesa-objektivom-r-krchnaveho-404sk.html