Nočná hasičská súťaž 2016

09. 07. 2016

Nočná súťaž hasičov O pohár starostu obce Jablonica

Dňa 9.júla 2016 sa konal už 10.jubilejný ročník nočnej hasičskej súťaže O pohár starostu obce Jablonica.  Keďže nám počasie neprialo predchádzajúci týždeň, obávali sme sa, či nám dážď opäť neprekazí našu tradičnú súťaž. Počasie nám tento krát  prialo a tak nočné súťaženie nabralo tú správnu atmosféru.  Do miestneho parku sa zišlo 23 súťažných družstiev, ktoré privítal starosta obce Ing. Silvester Nestarec. Všetkým súťažiacim zaželal veľa športových úspechov. Hneď po nástupe družstiev naši hasiči dostali správu, že v našej obci horí, a tak okamžite vyrazili k zásahu. Horel porast tují na Majeri, ktorý bol rýchlym zásahom uhasený /vyzerá to, že niekto úmyselne zapálil porast a spôsobil tento výjazd/.
V požiarnom útoku s vodou súťažilo 16 družstiev mužov a 7 družstiev žien.
Naši hasiči k uvedenej súťaži pristupovali veľmi zodpovedne a tak pripravili dve základne, aby súťaženie prebiehalo plynule. Súťažilo sa na dva pokusy v požiarnom útoku s vodou, z ktorých sa počítal lepší čas.
Výsledky súťaže – ženy:

1.miesto Moravský Svätý Ján čas 24,69 s

2.miesto Kúty čas 24,94 s

3.miesto Štefanov čas 26,70 s

4.miesto Gbely, 5.miesto Jablonica, 6.miesto Malženice, 7.miesto Dojč.

Muži:

1.miesto Popudinské Močidlany čas 18,86 s

2.miesto Kúty čas 19.08 s

3.miesto Letničie čas 20,60 s

4.miesto Prievaly, 5.miesto Jablonica čas 22,22 s, 6.miesto Brodské, 7.miesto Podunajské Biskupice, 8.miesto Jablonica ZHL čas 23,19 s, 9.miesto Bíňovce, 10.miesto Plavecký Štvrtok, 11.miesto Zeleneč, 12.miesto Dolné Dubové, 13.miesto Sekule ZHL, Sobotište, Sekule, Malženice – ND /nedokončená disciplína/.
Keďže súťaž je zaradená do Záhoráckej hasičskej ligy 2016,  z uvedených hasičských družstiev súťažilo 7 mužských a 4 ženské družstvá.
Družstvá umiestnené na prvých troch miestach si prevzali poháre. Putovný pohár starostu obce Jablonica za najlepší požiarny útok získalo družstvo DHZ Popudinské Močidlany s výsledným časom 18,86 s.
A tak v závere môjho príspevku chcem poďakovať starostovi obce Ing. Silvestrovi Nestarcovi a všetkým našim sponzorom, ktorí nás podporili a sú nám vždy nápomocní.
Na dobrom priebehu súťaže mali zásluhu aj naši spravodliví rozhodcovia: Tomáš Markovič- hlavný rozhodca, Jozef Kovačovský, Juraj Bílek,  Miroslav Mudroch a samozrejme aj spoľahlivá časomiera zo Skalice pod vedením Mariána Čecha.  Nesmieme zabudnúť aj na pohotové zdravotníčky Oľgu Šimkovú a Hanku Chovancovú. Úspech mala aj videoprojekcia, ktorú obsluhoval Ing. Lukáš Chovanec. O rýchle spracovanie výsledkov sa postarala Bc. Vlaďka Majerová. Príjemnú atmosféru navodil aj DJ Luky a svojej úlohy sa dobre zhostili aj moderátori Tomáš Komorník a Anna Dingová. Naše súťažné družstvá mužov a žien cvičili pod vedením Katky Vrábelovej, Mgr. Stanislava Oravca, Radky Oravcovej. No a na zdarnom priebehu súťaže, príprave, obsluhe stánkov s občerstvením má zásluhu aj mnoho nemenovaných hasičov a hasičiek, ktorí pod vedením veliteľa DHZ Petra Vrábela a predsedu DHZ Ing. Vladimíra Šimka zodpovedne pristupovali k zvereným úlohám. Všetkým menovaným a nemenovaným patrí naše veľké ďakujeme!  Veľmi nás teší, že prišli nielen domáci, ale aj cezpoľní priaznivci hasičského športu, ktorí povzbudzovali súťažné družstvá. Potešila nás i návšteva troch hasičov z Moravy a ich kladné hodnotenie našej nočnej súťaže.

Anna Dingová, DHZ

Dátum vloženia: 13. 7. 2016 0:00