Obecný deň a jablonický jarmok 2017

26. 08. 2017

V sobotu 26. 08. 2017 sa v Jablonici uskutočnil Obecný deň pri príležitosti 755. výročia prvej písomnej zmienky o obci Jablonica spojený s 2. ročníkom jablonického jarmoku. Pri príležitosti "pologulatého" obecného jubilea sa starosta prihovoril občanom v miestnom rozhlase, kde v príhovore ocenil históriu obce, spomenul potrebu spolupatričnosti obyvateľov k svojej obci a vyjadril túžbu obec ďalej rozvíjať a zveľaďovať, aby v budúcnosti bola Jablonica krásnym miestom pre život ďalších generácií.
Už od rána bolo krásne slnečné počasie prajúce organizátorom i návštevníkom, na ktorých čakali jarmoční predajcovia, stánky s občerstvením, hodnotná tombola, výstava výtvarných a ručných prác ZŠ v sále Domu kultúry, ale predovšetkým kultúrny program trvajúci od poludnia až do večerných hodinách, ktorým sprevádzala Anna Dingová.  Na úvod sa predstavili prítomným žiaci Základnej školy v Jablonici s tancom i recitáciou. Melodické záhorácke ľudové piesne zanôtili  speváčky z folklórnej skupiny Jabloničanka. Po prestávke vystúpil so svojimi staršími i novšími piesňami známy český spevák Milan Drobný. Po zahraničnom hosťovi sa taktovky ujala hudobná skupina AT band s mixom ľudových i moderných piesní, ktorá rozprúdila atmosféru v publiku a poniektorých i roztancovala až do neskorého večera. Občania i ostatní návštevníci si Obecný deň patrične užili a necháme sa prekvapiť, čo pripraví Obecný deň v Jablonici opäť o rok.

Dátum vloženia: 28. 8. 2017 16:26
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 8. 2017 13:48