Obecný deň s jarmokom 2018

obecná slávnosť

Obecný deň v spojení s jarmokom sa v našej obci stáva peknou a čoraz hlbšie zakorenenou tradíciou. Je príležitosťou na spoločné stretnutie občanov Jablonice nielen navzájom, ale aj s cezpoľnými hosťami, kde sa môžu príjemne zabaviť pri hudbe a pestrom programe, do sýtosti občerstviť a zakúpiť si malú spomienku. Inak tomu nebolo ani v tomto roku.

I keď sa ráno vytratil teplý opar augustového leta a obávali sme sa, či nám tohtoročnú slávnosť neprekazí hroziaci výdatný dážď, s blížiacim sa zahájením Obecného dňa nám pridávalo na nálade stále viac ustálené počasie, a tak starosta obce Ing. Silvester Nestarec mohol privítať prítomných a zahájiť Obecný deň 2018. Na úvod si niektorí žiaci Základnej školy v Jablonici pripravili program s recitáciou a piesňami a učitelia pre deti pohybové hry. Po krátkej prestávke nás ľudovými piesňami rozveselili a pohladili na duši speváčky z Folklórneho súboru Jabloničanka. Menšie i väčšie deti nesmelo s očakávaním zaplnili priestor pred pódiom, čo bolo predzvesťou, že vystúpia protagonisti Divadielka Žužu, ktoré bolo nielen zábavné, ale aj náučne zamerané na triedenie odpadov a znečistenie životného prostredia. No a po divadielku, už pred nabitý dvor obecného úradu, vystúpila hlavná hviezda tohtoročného programu Tomáš Bezdeda s kapelou, známy najmä z prvej série „Slovensko hľadá superstar“ , ale i z ďalších televíznych projektov, vystúpení a festivalov. Vypočuli sme si piesne z vlastnej tvorby Tomáša Bezdedu i slávne hity kapely U2, Elvisa Presleyho a The Beatles v jeho podaní. No a tradičnú večernú zábavu nám obstarali páni z kapely The Brothers band zo Smrdák, ktorí roztancovali prítomných známymi hudobnými evergreenmi a ľudovkami.

Obecný deň sa i v roku 18-tom vydaril, za čo patrí vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a občanom za hojnú účasť. Veríme, že sa opäť všetci zabavíme i budúc rok a opäť posunieme Obecný deň zase o krok ďalej. Už teraz všetkých srdečne pozývame.

Dátum vloženia: 28. 8. 2018 13:35
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 8. 2018 14:47