Plody jablonických záhrad 2016

01. 10. - 03. 10. 2016

Po jednoročnej prestávke ZO SZZ v spolupráci s Obcou Jablonica uskutočnila výstavu Plody jablonických záhrad v dňoch 1.-3.októbra 2016. Aj v tomto roku sme sa obávali, či bude dostatok aspoň zeleniny, keďže naše ovocné stromy zasiahli mrazy, a tak ovocia bolo v našej obci pomenej. Boli sme milo prekvapení, že sa zúčastnilo mnoho vystavovateľov a sme radi, že pribúdajú aj noví. Vďaka patrí všetkým  30 vystavovateľom, ktorí priniesli dostatok rôznorodej zeleniny, liečivých bylín, tekvíc, kvetín a tak naša skúsená aranžérka pani Elenka Šaškovičová mala čo aranžovať. Veľmi si vážime aj našu dlhoročnú spoluprácu s Ing. Viliamom Kováčom a Mgr. Auréliou Kováčovou, ktorí našu výstavu obohatili o nádherné bonsaje a suiseki. Ceníme si aj účasť súkromného pestovateľa zeleniny pána Štefana Slávika, ktorý nám pravidelne svoje výpestky poskytuje. V tomto roku sa nám podarilo zabezpečiť predaj ovocných kríkov z Plantexu s.r.o. Veselé pri Piešťanoch, ktoré si mali možnosť zakúpiť naši občania prostredníctvom novootvorenej predajne UNI-STAVBA- ZÁHRADA. Aj touto cestou vedúcim predajne patrí naše poďakovanie za spoluprácu. Tiež nám Plantex s.r.o. poskytol aj expozíciu jabĺk.
Určite každého návštevníka upútali tekvice, ktoré však neboli obyčajné, lebo deti z MŠ a žiaci ZŠ ich premenili na krásne rozprávkové a iné bytosti. Ich nápady a fantázia sú každoročne obdivuhodné a zdá sa, že aj nevyčerpateľné. No a mali sme aj 5 obrovských tekvíc.
Mrzí nás, že sa neuskutočnila  plánovaná súťaž v aranžovaní. Škoda, že dievčatá zo ZŠ si  to v poslednej chvíli rozmysleli a súťaže sa nezúčastnili. A tak naše členky pani Oľga Šimková a Anna Dingová nesúťažne aranžovali na tému: Dary našej záhrady.
Všetky vystavované kolekcie si zaslúžili náš obdiv, lebo boli vypestované vlastnoručne,  s veľkou láskou a preto boli aj všetky ocenené diplomom, odbornou literatúrou, časopisom a starosta obce pripojil kalendár na rok 2017.
Podľa pochvalných a ďakovných slov v knihe návštev, ktorých bolo veľa, výstava sa páčila, bola pekná a bohatá na plody našich záhrad. Za všetky citujem starostu obce Ing. Silvestra Nestarca: „ Vyslovujem poďakovanie organizátorom zo ZO SZZ Jablonica a všetkým vystavujúcim za krásnu výstavu plodov. “
Ešte raz patrí srdečná vďaka všetkým, ktorí si našli čas a priniesli plody svojich záhrad na výstavu. Ďakujeme aj všetkým návštevníkom. Výstavu si pozreli aj deti z MŠ a žiaci ZŠ a chutili im aj jablká, ktorými sme ich ponúkli.

Anna Dingová, ZO SZZ

Fotogaléria: