"Sladká sobota" - jablkovo-orechové hody

25. 11. 2017

Základná organizácia ÚNIA ŽIEN v Jablonici a Obecný úrad Jablonica usporiadali 25.11.2017 akciu „SLADKÁ SOBOTA“ – jablkovo-orechové hody v sále Kultúrneho domu. Členky Únie žien, Jednoty dôchodcov a šikovné gazdinky v obci napiekli a priniesli sladké dobroty, spolu 2200 ks sladkých zákuskov, do pečenia sa zapojilo 58 žien, za čo im úprimne ďakujeme.
Aby sa k dobrej chuti vytvorila správna atmosféra, vystúpili so svojím programom aj folkloristi:
folklórna skupina „JABLONIČANKA“, folklórna skupina zo Sobotišťa a hostia z Moravan u Kyjova - spevácky súbor „MORAVJANKY“, mužský spevácky súbor „ PANIHÁJCI“.
Sála bola nabitá do posledného miesta, nálada vynikajúca, v tanci sa zvŕtali všetky vekové kategórie pri skladbách skupiny „METEOR“. Hostia z Moravy a zo Sobotišťa boli nadšení príjemnou atmosférou a obdivovali dobre zorganizovanú akciu. Jablonica sa predviedla ako súdržná rodina, ako sa povie po záhorácky: „celá dzedzina - jedna rodzina.“ Tak dúfajme, že aj o rok si podobnú akciu zopakujeme.

Anna Nemečkayová
predsedníčka ZO Únia žien