Stavanie mája a majáles 2026
V predvečer prvého mája sa v našej obci uskutočnil tradičný akt stavania mája. Podujatie začalo o 16:30 na zelenej ploche, kde sa zišiel hojný počet zvedavých obyvateľov.
Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Jablonica opäť dodržali tradíciu a máj postavili manuálne, bez použitia ťažkej techniky. Súhra a fyzická sila našich hasičov boli odmenené potleskom prítomných v momente, keď sa ozdobený máj vztýčil nad obec.
Následný program sa presunul do dvora obecného úradu. O hudobnú produkciu sa postarala formácia Norbert Pompa & Band. Hoci počasie prinieslo citeľný „nemájový“ chlad, návštevníci, ktorí sa nenechali odradiť chladným počasím a zostali, sa postarali o dobrú náladu.
Poďakovanie patrí DHZ Jablonica za technické zabezpečenie a všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej atmosféry.
Martin Štvrtecký
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 5. 2026 16:18


