Stavanie mája a májová veselica

májové slávnosti

Kto by si bol 22. 2. 2020 pomyslel, že pochovávanie basy, ktoré sa v ten deň konalo, bude posledným väčším kultúrnym podujatím v obci na viac ako 2 roky. Aké symbolické, že práve fašiangovou zábavou sa na dlhé obdobie „pochoval“ kultúrny ruch v obci, a tentokrát nie na 40- dňové pôstne obdobie, ale na poriadne dlhú dobu prepletenú zákazmi, obmedzeniami a limitmi vyššej moci, ktoré organizáciu hromadných akcií zakazovali alebo obmedzovali do takej miery, že sme sa nepúšťali do neprimeraného zdravotného, ani organizačného rizika.

Ale všetko zlé raz pominie a predsa sme sa dočkali. Posledný aprílový deň už tradične patril stavaniu mája a následne májovej veselici. Pri zelenej ploche sa sústredil tak početný zástup ľudí, že inak aj suverénnym hasičom sa istotne ruky zapotili, ale máj postavili bez najmenšieho zaváhania. Každý si mohol pri máji súkromne zamanifestovať, prípadne zahmkať nejakú typickú májovú a následne už pred kultúrnym domom ladila tóny hudobná skupina AT BAND, ktorá sa na nás po rokoch tešila a zabávala nás až do večerných hodín. Treba pochváliť hlavne najmladšiu generáciu, ktorá hodiny neúnavne tancovala na šlágre rokov minulých. Dúfame, že im tento elán vydrží čo najdlhšie, boli super. Všetci sme boli iste prekvapení aj veľmi peknou účasťou občanov. Prajeme si, aby sme sa i naďalej mohli stretávať pri takýchto príležitostiach v čo najväčšom počte. Čaká nás množstvo zaujímavých kultúrno-spoločenských podujatí (aj spoluorganizátorských) do konca roka, o ktorých Vás budeme samozrejme informovať a radi Vás na ne pozveme, ak to situácia umožní.

Dátum vloženia: 2. 5. 2022 14:56
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 5. 2022 15:35