Už je basa pochovaná

06. 02. 2016

V sobotu, 6. februára sme už po 17 krát "pochovali basu". Organizátori tejto ľudovej tradície Obec Jablonica a dobrovoľní hasiči pripravili veselicu, na ktorej hrala hudobná skupina Miniband zo Smrdák. A že to bola veselica ako sa patrí, svedčila plná sála tancujúcich a dobre sa zabávajúcich, ktorí majú radi fašiangovú atmosféru. Nechýbali ani rôznorodé pekné masky a krojovaní, ktorých bolo v tomto roku veľa. Po prvýkrát sme pripravili aj bohatú tombolu, nechýbali ani tradičné šišky a občerstvenie. Naši hasiči aj touto cestou ďakujú všetkým sponzorom za vecné ceny do tomboly. Našu "nebožku basu" sme o polnoci oplakali, pochovali a rozlúčili  sme sa s ňou tak, ako sa patrí. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, bez ktorých by fašiangová veselica nemala tú pravú atmosféru.

Anna Dingová

Fotogaléria tu: fotogaleria/pochovavanie-basy-182sk.html