Už sme basu pochovali

fašiangová veselica

Sobota 2. marca 2019 patrila domácim aj cezpoľným, ktorí sa prišli zabaviť na jubilejnú 20. fašiangovú veselicu „Pochovávanie basy.“ Ako zakladateľka tejto dnes už tradičnej fašiangovej akcie som rada, že tento zvyk si v našej obci našiel veľa priaznivcov. Ani v tomto roku nechýbali vtipné masky a krojovaní, bohatá tombola, chutné domáce šišky, občerstvenie. Výbornú atmosféru vytvorila hudobná skupina Miniband zo Smrdák. Keď prišiel čas rozlúčiť sa s milovanou basou, na chvíľu stíchol ruch v sále, aby sme ju mohli vyprevadiť na odpočinok do Veľkej noci.

Naši dobrovoľní hasiči srdečne ďakujú našim sponzorom, prispievateľom a priateľom hasičov za ich bohatú tombolu. Naše poďakovanie patrí aj účinkujúcim maskám a krojovaným, ktorí spríjemnili a oživili veselicu. Organizátori podujatia Dobrovoľný hasičský zbor a Obec Jablonica ďakujú za účasť a tešíme sa na budúci rok, kedy sa zídeme 22. februára 2020.

Anna Dingová, DHZ

foto: Jozef Krutý st.