Európsky deň rodičov a školy 2016

01. 10. 2016

Naša škola každoročne organizuje Európsky deň rodičov a škôl. Nebolo tomu inak ani tento rok a brány našej školy sa otvorili dokorán v sobotu 1. októbra 2016  od 09.00 hod. Do školy boli pozvaní nielen rodičia, starí rodičia, ale aj pán starosta Ing. Silvester Nestarec.

Najskôr sa deti aj so svojimi rodičmi v sprievode pani riaditeľky Mgr. Ľubomíry Kukanovej zúčastnili predmetovej exkurzie do krásneho prostredia prietržských kopaníc, kde navštívili Papierničku PETRUS – ručnú výrobňu papiera. Po odbornom výklade si niektorí výrobu papiera i sami vyskúšali. Pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok.

Po návrate si deti  v  prítomnosti svojich rodičov, či starých rodičov mohli svoje zručnosti vyskúšať pri výrobe  rôznych výrobkov vo výtvarných dielničkách, prezrieť si, či vyskúšať tajomstvo servítkovej techniky a tiež i papierového pletenia. V školskej knižnici si zmerali svoje schopnosti v skladaní puzzle na interaktívnej tabuli. Slnečné počasie babieho leta tiež umožnilo prežiť deň plný športu  a súťaží vonku na školskom dvore.

Samozrejme, že nechýbalo ani občerstvenie, ktoré pripravili naše pani upratovačky.  Všetci si mohli pochutnať na rôznych maškrtách, chlebíčkoch, koláčikoch, medovníčkoch, slaných alebo sladkých oblátkach, ktoré vyrábali naše pani učiteľky.

Finančné prostriedky na túto akciu nám poskytla obec Jablonica a rodičovské združenie pri ZŠ Jablonica.

Tento deň, v ktorom sa stretli rodičia, starí rodičia, žiaci a učitelia, boli všetci bohatší o nové skúsenosti a o pocit spolupatričnosti.  Môžeme konštatovať, že splnil svoj účel a cieľ podujatia bol naplnený.

Kolektív ZŠ Jablonica

Fotogaléria: