MDD a futbalový zápas hviezd 2018

IV. ročník podujatia k MDD

V sobotu 02. júna sa v pekne upravenom prostredí historického parku v Jablonici uskutočnil už IV. ročník futbalového zápasu hviezd HK 36 Skalica a Dukly Senica spojený s oslavou Medzinárodného dňa detí. I tento ročník bol výnimočný, nakoľko sa vo futbalovom zápolení opäť stretli bývalí vynikajúci hráči z ľadových plôch: 74 násobný reprezentant SR v hokeji, majster sveta 2002 z Göteborgu, bronzový medailista z Prahy 2003, najproduktívnejší hráč olympijského turnaja v Lillehammeri 1994, účastník 2 svetových pohárov a hráč s 684 zápasmi v NHL, v ktorých mal priemer vyše 1 bod na zápas, rekordér v počte kanadských bodov slovenskej extraligy a hviezda ľadového hokeja s mnohými ďalšími úspechmi a rekordmi - Žigmund Pálffy; 43 násobný reprezentant SR v ľadovom hokeji, držiteľ striebornej medaily z MS v Petrohrade 2000, 4 násobný majster slovenskej extraligy, v súčasnosti hokejový spolukomentátor RTVS, a hráč, ktorý uzavrel svoju športovú kariéru v drese senickej Dukly - Michal Hreus; bývalá stálica v drese HK 36 Skalica, exasistent trénera slovenskej reprezentácie a úspešný klubový tréner - Peter Oremus; bývalý hráč Skalice i Senice, reprezentant Slovenska i Maďarska a tréner - Tomáš Šille a mnohí ďalší vynikajúci hokejisti, ktorí si spravili dobré meno nielen v hokejových kluboch na Záhorí, ale celkovo na Slovensku, ba aj v zahraničí.

Futbalový zápas priniesol ofenzívnu smršť, no a tentokrát mali navrch výrazne Skaličania, ktorí prehrali Duklu Senica v pomere 12:5. Rozhodujúcim faktorom a najväčším útočným esom v drese Skaličanov bol tak, ako aj na zimnom štadióne, Žigo Pállfy s 5 strelenými gólmi. Futbalovým kumštom, zanietením pre hru a výnimočným športovým talentom Pálffy ukázal, že ak by sa raz vydal futbalovou cestou, mohol byť podobne úspešným futbalistom. Všetci aktéri zápasu sa dobre bavili na ihrisku, čo sa páčilo aj divákom. Hráči Dukly sa o rok určite dobre pripravia, aby porážku súperovi vrátili.

Špeciálnym návštevníkom podujatia, ktorý prijal pozvanie, bol bývalý prezident Slovenskej republiky pán Ivan Gašparovič, ktorého ako čestného hosťa privítal starosta obce Silvester Nestarec. Pán Gašparovič sa na MDD v Jablonici cítil príjemne a pochválil organizátorov za výbornú myšlienku a výborne zorganizované podujatie. Na MDD prijal taktiež pozvanie predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorý prišiel s celou rodinkou, a užíval si priebeh akcie.

Samozrejme, keďže sa udalosť organizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, tak hlavnými aktérmi boli najmladší účastníci. Na deti čakal pestrý a pútavý program Kynológie Jablonica, stanovisko s hrami a aktivitami pripravili taktiež Jednota dôchodcov a Územný spolok Červeného kríža. Kolotoče pre deti zabezpečil p. Faltýnek a naši hasiči deťom pripravili množstvo peny. Všade na deti čakali sladkosti, vecné darčeky a množstvo i športovej zábavy, čiže všetky deti mohli odchádzať vyšantené a s úsmevom na tvári.

Poďakovanie patrí najmä organizátorom - Ľudovítovi Harasníkovi a Jurajovi Rehákovi, ktorí vyvinuli veľké úsilie, aby toto výborné podujatie malo už svoje 4. pokračovanie, starostovi s kolektívom pracovníkov obce Jablonica a všetkým, ktorí sa pričinili o organizáciu, sponzorské a hladký priebeh udalosti. Občerstvenie mali v réžii Ladislav Peterka v bufete a Ľubomír Máčalka s chutným gulášom. Organizátori a sponzori sa už teraz tešia na ďalší ročník MDD s futbalovým zápasom hviezd, aby si cestu do parku našiel aspoň taký hojný počet návštevníkov ako tento rok a deti si opäť užili ich deň.

Akciu podporili: Ing. Branislav Škápik - Brezová pod Bradlom, Ľubomír Zavadil - Jablonica, Tomáš Kabaňa - Jablonica, Bufet Ladislav Peterka - Jablonica, Stanislav Leška - Hradište pod Vrátnom, Hostinec u Matúša, PD Záhorie Jablonica, Budiš a St. Nicolaus, MALIKOIL - Ľubomír Malík, MSP Martiš s.r.o., KAV Hurban - Šaštín Stráže, Nádej s.r.o. - p. Obúlaný, Jozef Jurovatý - Ovocie a zelenina, Bitúnok Mäs-Com - Častkov, Reštaurácia Pátek - Bratislava, Juraj Pátek - Bratislava.

Projekt sa realizoval s podporou Trnavského samosprávneho kraja
logo TTSK

Dátum vloženia: 4. 6. 2018 13:29