Jablkovo-orechové hody 2015

28. 11. 2015

V sobotu 28. 11. 2015 bola sála Domu kultúry v Jablonici prevoňaná jablkami a sladkými koláčikmi z nich. Miestna organizácia ÚŽ v Jablonici robila akciu Jablkovo-orechové hody.

Už od 13:00 h šikovné ženičky nosili do sály kultúrneho domu svoje chutné sladké výtvory. Nielen z jabĺk a orechov, ale každá z ingrediencií, ktoré má vyskúšané.

O 15:00 začala oficiálna ponuka. Na privítanie ženy ponúkali pohárik orechovice,  jabĺčkovice a na zahryznutie slané pagáčiky. Na výber bolo z 56 druhov  zákuskov, koláčov a 2 torty. Pričinilo sa o to 38 šikovných žien z Jablonice a okolitých dedín. Oči si popásli pohľadom na krásne upečené a naaranžované maškrty a  mlsné jazýčky si prišli tiež na svoje. Bolo by neuveriteľné, keby si niekto nevybral.
Mimo našich žien napiekli aj členky ÚŽ zo Sobotišťa, Rovenska a Osuského. Veľmi nás podporil svojou účasťou starosta obce Jablonica Ing. Silvester Nestarec s manželkou, predsedníčka OOÚŽ okresu Senica pani Helena Cáková a ženy z Borského Mikuláša, Osuského, Hlbokého, Rovenska, Sobotišťa a Prietrže. Boli milo prekvapení, ako krásne naše ženy akciu pripravili. V piatok navečer vyzdobili sálu, priniesli krásne staré výšivky na konopnom plátne, keramiku, krojované bábiky, košíky a iné dekorácie.
Do tanca a na počúvanie hrala hudobná skupina METEOR z Osuského.
Chcem sa poďakovať  členkám ÚŽ, členkám JD, ktoré sa podieľali na príprave tejto krásnej akcie a ostatným občanom za účasť.

A. Nemečkayová, predsedníčka ÚŽ Jablonica
Fotogaléria tu:http://fotogaleria/jablkovo-orechove-hody-2015-156sk.html