Športovo-zábavné podujatie pre deti

MDD

Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta a aj my sme ho oslávili s detičkami v našej obci. Akciu zahájil vľúdnymi slovami náš pán starosta Ing. Silvester Nestarec a za OZ Kynológia Jablonica MVDr. Ján Hamerlík, obaja popriali deťom príjemnú zábavu, veľa energie a krásne zážitky.
Športovo-zábavné podujatie pre deti a mládež sa konalo za krásneho slnečného počasia dňa 6. júna 2015 na Kynologickom cvičisku KYNOLÓGIA JABLONICA v čase od 15:00 hodiny. Hlavnými organizátormi bola KYNOLÓGIA JABLONICA (www.kynologia-jablonica.sk) a OBEC JABLONICA v súčinnosti s ďalšími organizáciami: Športový klub Jablonica, Jednota dôchodcov Slovenska ZO Jablonica, Únia žien Slovenska – Jablonica a  Komisia kultúry, mládeže, športu a vzdelávania.
Detičkám sme pripravili bohatý zábavný program ako napríklad hry a súťaže so sladkou a vecnou odmenou, skákací hrad, maľovanie na tvár, ukážky výcviku psíkov, posedenie pri ohni s opekaním špekáčikov a nechýbali ani balóniky pre deti.  Pre najmenších bol pripravený detský kútik s hračkami a pre väčšie deti okrem atrakcií sme pripravili tabule s farebnými kriedami na rozvoj ich kreatívnej tvorivosti a nechýbali ani deťmi zbožňované hojdačky.
Členovia Športového klubu Jablonica mali pripravené stanovište, kde sa deti zaprezentovali a následne absolvovali členitú trať s viacerými prekážkami. V cieli každé dieťa dostalo medailu za zdatnosť a najúspešnejšie deti z jednotlivých kategórií, ktoré zdolali trať v čo najlepšom čase boli ocenené vecnými cenami.

Členky Jednoty dôchodcov Slovenska ZO Jablonica a Únie žien Slovenska – Jablonica pripravili pre deti súťaže ako skok vo vreci, beh v gumákoch, preťahovanie sa lanom a súťaž v jedení moravského koláča. Pri týchto súťažiach boli všetky deti ocenené sladkou odmenou (cukríkmi, lízankami a keksíkmi).
Členovia Kynológie Jablonica a členovia Komisie kultúry, mládeže, športu a vzdelávania sa postarali o celý chod tejto vydarenej akcie, zabezpečili skákací hrad a občerstvenia pre deti, mládež i dospelých formou bufetu. Pre deti bolo občerstvenie zdarma (párky, kapustnica i tekutiny).  Počas akcie rozvoniavala chutná kapustnica, ktorou sa detičky i dospelý posilňovali a nakoľko nám slniečko dožičilo veľa svojich horúcich lúčov, pre detičky sme mali k dispozícii non-stop prístup k tekutinám.
Kynológia Jablonica predviedla detičkám, mládeži i dospelým ukážky výcviku psov – poslušnosť, špeciálne cviky a obranu. Detičky chtivo hladili poslušných psíkov, úpenlivo pozorovali šikovnosť psíkov a dúfajme sa nechali do budúcna aj inšpirovať týmto druhom športu.
Celkovo môžeme túto akciu zhodnotiť ako veľmi vydarenú, zúčastnilo sa približne 120 detí a k našej spokojnosti odchádzali deti, rodičia i rodinní príslušníci so spokojnými úsmevmi na tvárach.
Dovidenia zasa o rok.
Autor článku: RNDr. Jana Hamerlíková, predsedníčka OZ KYNOLÓGIA JABLONICA